Członkowie

SONY DSC
Emiliana Konopka

Prezes SKI od 2013 roku
Studentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, dołączyła do SKI jeszcze w liceum. Zafascynowana Islandią od wielu lat, czemu winien między innymi zespół Sigur Rós i piękne krajobrazy. “Naukowo” w SKI zajmuje się głównie sztuką islandzką i sagami.

11655936_1090859114261962_896649601_o
Agata Sutkowska

Wiceprezes SKI od 2015 roku
Doktorantka kulturoznawstwa Instytutu Kultury Polskiej na UW, rysowniczka komiksów inspirowanych mangą, członek grupy teatralnej ,,Mimochodem”, fanka piłki nożnej. W Klubie od ładnych paru lat, pojawia się, kiedy tylko może (więc nie za często). Uwielbiająca specyficzną kulturę Islandii i Skandynawii, przygląda się przedstawieniom Islandii w pop-kulturze.

ski
Aleksandra Wilkos

Sekretarz SKI od 2016 roku, w SKI od 2015 roku.
Doktorantka filologii portugalskiej Uniwersytetu Warszawskiego, interesuje się językami, peryferyjnymi kulturami, baśniami i tabu. Miłośniczka islandzkiej muzyki i mentalności.

Katarzyna Petruk
Katarzyna Petruk
Sekretarz SKI od 2014 roku

Absolwentka socjologii na UMCS-ie w Lublinie. W Klubie jako osoba stowarzyszona działa od 2010 roku. Islandia interesuje ją zwłaszcza taka, jaka jest współcześnie, pod względem obyczajów, kultury, zjawisk przyrody i wszelkich ciekawostek. Podczas pierwszej podróży po wyspie chciałaby m.in. dokładnie zwiedzić Reykjavik i spróbować skyr.

ski
Karolina Wojciechowska

Skarbnik SKI od 2015 roku
Studentka filologii fińskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Zakochana w krajach nordyckich od gimnazjum, choć wcale nie jest to łatwa miłość. Islandii jeszcze nie odwiedziła, ale ma nadzieję, że niedługo się to zmieni.

ski
Julian Podgórski

W SKI od 2015
Geograf, doktorant Instytutu Geofizyki PAN. Miłośnik wszystkiego, co północne, szczególnie krajów nordyckich. Na Islandię pojechał w 2014, na wymianę studencką na 1 semestr. Nie mógł zostać na dłużej, więc Islandia została w nim. W SKI działa od 2015 i szuka okazji na ponowną wycieczkę na wyspę.

ski
Marlena Pilch

W SKI od 2016
Obecnie studentka stosunków międzynarodowych UW. Ze SKI związana dopiero od kilku miesięcy, a przygodę z Islandią rozpoczęła w 2013 roku, gdzie pracowała przez kolejne dwa sezony. Interesuje się szczególnie trendami w migracjach i społeczeństwem islandzim. Od niedawna zainteresowana także kwestiami gospodarczymi na Wyspie. Kolejną wizytę chce poświęcić odkrywaniu fiordów zachodnich.

islandia
Agnieszka Dziki

Studentka historii sztuki i archeologii w ramach MISH. Interesuje się sztukami plastycznymi i średniowieczną kulturą materialną. Dużo czasu spędza w podróżach, jeszcze więcej na ich planowaniu. Na Islandię niestety jeszcze nie dotarła, jednak przygotowania w toku.

klub
Kinga Mortas

Studiuje neurokognitywistykę w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jej przygoda z Islandią zaczęła się od zespołu Sigur Rós. Do tej pory na Islandii była dwukrotnie  w ramach projektów wolontariackich organizacji SEEDS Iceland oraz Veraldarvinir. Po ukończeniu studiów planuje zamieszkać na wyspie na stałe.

Patrycja
Patrycja Strzeszkowska

Doktorantka literaturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Interesuje się psychotraumatologią, psychologią kryzysu oraz zarządzaniem konfliktami. Chce połączyć pracę z poszukiwaniami literackimi: badaniem mitów oraz baśni. W SKI zajmuje się mitologią nordycką i produkcją toreb z maskonurami.

IMG_1707
Jagoda Kobuszewska

Studentka Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej związek z Islandią zaczął się od podróży na unikatową wyspę. Spędziła na niej wystarczająco dużo czasu, aby zakochać się bez reszty w przyrodzie, ludziach i kulturze. “Świeżak” w szeregach klubu. W SKI pragnie poznawać Islandię sobie nieznaną oraz zarażać podróżniczym entuzjazmem.
Zdjęcie: Skaftáfell

_MG_0301Paulina Wisz

Studentka prawa na Uczelni Łazarskiego, która na co dzień stara się łączyć naukę z pracą. Islandię poznała dzięki rodzimej muzyce. Przez gimnazjum i liceum zamiłowanie Wyspą skupiało się głównie na jej geografii oraz wywodzącej się z niej literaturze i muzyce. Dziś zainteresowanie Islandią oscyluje między jej aspektem społeczno-gospodarczym a prawem. Poza tym, przygotowuje się na pierwszą wyprawę na Wyspę.

10979259_674159159360648_982441602_n
Anna Patrycja Czepiel

Studentka politologii, zainteresowana Islandią w wielu aspektach: polityką, gospodarką, kulturą oraz geografią (choć niezbyt pasjonują ją islandzkie sagi:P). Na wydarzeniach organizowanych przez SKI kilkakrotnie śpiewała islandzkie pieśni. Autorka artykułów naukowych o islandzkiej gospodarce oraz obywatelskim projekcie islandzkiej konstytucji. W latach 2011-2014 była wiceprezesem Studenckiego Klubu Islandzkiego.

fotSKI
Adriana Szetlak

Studentka Hungarystyki Uniwersytetu Warszawskiego. Fascynatka krajów nordyckich, dzięki SKI zamierza przybliżyć sobie znajomość kultury Islandii. Jej zainteresowanie Islandią samą w sobie zaczęło się od muzyki Ásgeira. Uwielbia literaturę staroislandzką. Planuje pierwszą podróż na Wyspę.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s